0541 148 28 06 smart@smartedu.com.au

25/09/2021

HEDEF 2022

Avustralya için küçük ama uluslararası ÖĞRENCİLER için BÜYÜK bir adım.

Avustralya federal hükümeti ve NSW eyalet yetkilileri 2021 yılının son döneminden itibaren uluslararası öğrencilerin eyalete girişlerinin başlaması için gerekli planın onaylandığını duyurdular.

 

Plana bağlı olarak, Aralık ayında, 4 hafta içerisinde, toplam 500 öğrencinin özel uçuş ile Avustralya’ya girişine izin verilecek.

Pilot plan için en kritik gösterge eyalet ve ülke içerisinde aşılanma oranlarındaki artışın devamlılığı ve karantina kurallarının tam olarak uygulanması olacak.

Toplumun sağlık güvenliği açısından risk almak gibi bir seçeneğin söz konusu olmayacağını belirten yetkililer sadece onaylanmış (Pfızer, Johnson and Johnson, Moderna ve AstraZeneca) aşılarıdan çift dozu tamamlanmış öğrencilerin, karantina koşulları altında, Avustralya’ya giriş yapabilecekleri vurguladılar.

 

Avustralya Kapilarini Aciyor

Bunların dışındaki aşıları, Çin’deki ilaç firmaları tarafından üretilenSinovac veya Sinopharm’i, yaptırmış öğrencilerin eyalete (NSW) girişine şu aşamada izin verilmeyecek.

Karantina için ayırılan özel yerler Redfern semtinde bulunmakta olup NSW Polis ve NSW Sağlık birimleri tarafından onaylanmış standartlardadır. COVID-19 önlemlerine uygun olacak şekildeki konaklama kapasitesi 650 olmasına karşın, aynı anda (2 haftalık zaman diliminde) sadece 250 öğrenciyi barındırabilecektir.

Uluslararası öğrenciler için Ağustos 2021’de başlaması planlanan, 250 öğrenci/2 hafta kapasiteli bir önceki pilot çalışma pandeminin Avustralya’daki üçüncü dalgasına sebep olan delta varyasyonu nedeni ile uygulamaya geçirilememiştir.

Öğrenciler için ayrılacak sayı, yurtdışında bulunan ve ülkeye dönmek için bekleyen Avustralya vatandaşlarına ayrılan sayıdan ayrı tutulacak olduğu için tüm kesimler tarafından koşulsuz bir şekilde desteklenmektedir.

Avustralya Kapilarini Aciyor 2022

Singapur, Tayland, ABD, Malezya, Hong Kong ve Japonya öncelik tanınacak ülkelerdir.

Vize sahibi, doktora seviyesinde eğitimine devam eden, eğitimlerini tamamlamak üzere olan, tıp ve sağlık ile bağlantılı bölümlerde okuyan öğrenciler öncelik listesinde yer alacaklar.

Öğrenciler tarafından yapılması gereken bir başvuru işlemi olmamakla birlikte üniversiteler ve NSW Study ilgili öğrenciler ile iletişim sağlayacaklardır.

Şu anda vizeleri olduğu halde COVID-19 sebebi ile Avustralya’da bulunamayan, farklı bölüm ve seviyelerde eğitim görmekte olan veya görecek vize sahibi öğrencilerin, pilot programın başarılı bir şekilde ilerlemesini beklemeleri gerekmektedir.

SmartEDU olarak vize ve eğitim danışmanlığını yaptığımız ve hala Türkiye’de bulunan öğrencilerimiz için gerekli bilgilendirmeleri Avustralya ve NSW eyaletinin yetkili kurumlarının resmi açıklamaları doğrultusunda doğru, eskiksiz ve güncel olarak yapmaya, web sayfamız ve sosyal medya kanallarımızdan duyurmaya devam edeceğiz.

Avustrtalya öğrenci vizesi başvuruları için işlemlerimiz devam etmekte olup, SmartEDU Avustralya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı (SmartEDU) olarak tüm planlarımızı 2022 yılının ikinci çeyreğine göre yapmaktayız. (Nisan-Haziran ayları arası dönem)

Her ne kadar, önümüzdeki aylarda başlayacak bu pilot çalışma ile çok sınırlı ve küçük sayılarda öğrenci kabul edilecek olsa da, başlangıç niteliğindeki bu küçük ama somut adım, devamında gelecek günler için ve Avustralya devletinin yakın döneme ilişkin gerçek ve resmi niyetini göstermek adına oldukça olumlu ve umut vericidir.

SmartEDU olarak, Avustralya konusunda hayalleri ve planları olan tüm adayların hazırlıklarını yapmaya balşmalarında fayda gördüğümüzü belirtmek isteriz.

Websayfamızda bulunan iletişim formumuzu kullanarak SmartEDU ile iletime geçebilir, ücretsiz vize & yurtdışı eğitim danışmanlığı için randevu alabilirsiniz.

SmartEDU
Avustralya konusunda uzmanlaşmış,

Sidney merkezli,

tüm eğitim danışmanları sertifikalı

ilk ve tek yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasıdır.

SmartEDU Avustralya

25 Eylül 2021

Sidney, Avustralya